Murat ALPARSLAN
Murat ALPARSLAN Özgeçmiş www.muratalparslan.com
tümü

VİDEO GALERİ

tümü

FOTO GALERİ

 
img_3879 18 polatli-2 hamdi_kesgin-18 gudul_kongre-14 img_3249
11.11.2011′de 111 yeni dev tesis açılışı 14 Kasım 2011

Bağlum’da düzenlenen AK Parti 10. Yıl Hatıra Ormanı ve Fidan Dikim Töreni AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende yaptığı konuşmada, bugün dikilecek 150 fidanla birlikte 150 dönümlük alanda 15 bin ağaçtan oluşan bir hatıra ormanının Ankara’ya kazandırılacağını belirten Erdoğan, fidanların dikiminde, bakımında ve muhafazasında emeği geçenleri kutladı.

Törenin ardından Başbakan Erdoğan, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Orman ve Su İşleri Bakanlığının yaptırdığı 111 Tesisin Toplu Açılış Törenine katıldı. Törene ayrıca, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer katıldı.

Konuşmalarının başında Başbakan Erdoğan, buruk da olsa bir büyük heyecan ve coşku yaşadıklarını ifade etti.

11.11.2011 tarihinde, 111 büyük tesisi Türkiye’nin, Türk Milletinin ve şehirlerin hizmetine sunduklarını belirten Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

”Dile kolay… Bugün bir kalemde, tam 8 milyar 365 milyon liralık 111 ayrı yatırımın açılışını yapıyoruz. 5 baraj, 48 hidroelektrik santral, 12 dere ıslahı ve taşkın koruma tesisi, 5 gölet, 11 sulama tesisi, 10 içme suyu tesisi, 3 meteoroloji radarı, 5 gözlem istasyonu, 6 kent ormanı ve 6 milli park, resmi olarak bugün buradan hizmete giriyor. Artvin’den Tekirdağ’a, Sinop’tan Mersin’e, Rize’den Çanakkale’ye kadar Türkiye’nin 4 bir yanı bugün, suyun bereketiyle, yeşilin güzelliğiyle buluşuyor.”

“AK Parti iktidarından önceki hükümet 3 yıl iktidarda kaldı. Hangi hükümet olduğunu biliyorsunuz… Bu üç yılda 9 tesis yaptı, 9 tesis. Kimdi bu? DSP-MHP-ANAP iktidarı… Bunlardan bir şey olmaz. Bunların bu ülkeye verebileceği bir şey yok. Biz 9 yılda tam 991 tesisi tamamladık ve milletimizin hizmetine açtık. Onlar 3 yılda 9 tesis açıyor, bizim yıllık ortalamamız 330 tesis. Üstelik, bunu nasıl yaptık biliyor musunuz? Bizden önce DSİ’nin bütçeden aldığı pay yüzde 3,5; yatırım bütçesi payı yüzde 44. Biz bu oranı düşürdük. Bütçeden alınan pay yüzde 2; yatırım bütçesi payı yüzde 24. Yatırımlar ise geçmişle kıyaslanmayacak oranlarda daha fazla. Fark ne? Fark AK Parti farkı. Fark bu. Bütçeden alınan pay düştüğü halde kıyas kabul etmeyecek derecede fazla hizmet üretiliyor. Neden acaba?”

“Hep şunu söylediler; ‘devletin malı deniz, yemeyen…’ dediler. Fakat biz millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik ve millete hizmet ederek bugünlere ulaştık. Biz milletin derdini biliyoruz, biz bu ülkenin ihtiyaçlarını biliyoruz, biz işi biliyoruz, çözümü biliyoruz ve hiçbir engel tanımadan millete hizmet götürüyoruz.”

Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmanın ardından açılışı yapılan çeşitli noktalara sinevizyonla bağlandı. Erdoğan, baraj açılışı sırasında ”Eskiden ‘Su akar Türk bakar’ derlerdi, şimdi ‘su akar Türk yapar’ diyoruz” dedi.

Başbakan Erdoğan, toplu açılışa katılanlarla birlikte ”Ya Allah Bismillah” diyerek kurdeleyi kesti ve 111 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Paylaş :