Murat ALPARSLAN
Murat ALPARSLAN Özgeçmiş www.muratalparslan.com
tümü

VİDEO GALERİ

tümü

FOTO GALERİ

 
sereflikochisar-4 img_0252 img_5012 img_8417 aralik_il_danisma-5 img_2974
3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı 03 Aralık 2012

İnsan, hayatını iniş ve çıkışlarla, çeşitli engel ya da kolaylıklarla sürdürür. Bazen kendi eliyle zorluk veya nimetlerle karşılaşır, bazen de elinde olmadan bir takım sıkıntılar veya güzellikleri yaşar.

Her insan, ya engelli, ya engelli yakını ya da engelli adayıdır. Dolayısıyla bu konu herkesi yakından ilgilendiren, herkesin çözüm üretmede rol almasını gerektiren bir konudur. Türkiye’de yaklaşık 8,5 milyon engelli vatandaşımız yaşamakta, bu da nüfusun % 12.29’ una tekabül etmektedir. Engelli vatandaşlarımız da insanca yaşama hakkını her birey gibi dünyaya gelmekle kazanmış bulunmaktadırlar.

“İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin” ilkesini düstur edinen AK Parti, “Sosyal Devlet” anlayışını ortaya koyarken, “yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler için özel programlar oluşturulmasını, zor durumdaki vatandaşlara, terk edilmiş ve kimsesiz oldukları duygusu yaşatılmamasını, işsizleri, fakirleri, düşkünleri, hastaları, özürlüleri gözeterek onların insan onuruna yakışacak şekilde yaşamalarının sağlanmasını.” vurgulamaktadır.

Bu amaçla ilk kez AK Parti iktidarı döneminde, devrim niteliğinde uygulamalarla özürlü vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderme konusunda büyük mesafeler alınmıştır. Birçok alanda ilk defa özürlülerimize hizmetler sunulmuştur. Özürlü vatandaşlarımız da buna binaen her fırsatta memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

İlk defa bir siyasi parti bünyesinde olmak üzere AK Parti Genel Merkezimizden ilçelere kadar teşkilatlanan “Özürlüler Koordinasyon Merkezi” oluşturulmuştur. Bu merkezimiz, tüm Türkiye’de bir çok özürlü vatandaşımızın probleminin çözümüne yardım ve motivasyon sağlayarak onlara katkı sunmaktadır.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, özürlü kardeşlerimizin ümitsiz olmamalarını istiyor. “Özürlülük bu kardeşlerimizin kendisini geliştirmesine, çalışıp üretmesine ve toplumsal hayatın her alanına katılmasına engel değildir” diyor. Utanılıp sıkılacak bir şey olmadığını, vatandaşlarımızın özürlü, özürsüz hak ettiği ya da ihtiyaç duyduğu hizmetleri alması noktasında gerekenin yapıldığını ve daha da yapılacağını her fırsatta dile getiriyor. Bu konuda bu güne kadar emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Bu alandaki çalışmaların hem devlet, hem sivil toplum kuruluşları, hem de vatandaş işbirliği ile daha da güçlenmesini diliyorum. Türkiye büyüdükçe ve ekonomisi güçlendikçe AK Parti hükümeti olarak, bu alanlara yapılan yatırımlar bir sosyal devlet anlayışı içinde artmaya devam edilecektir. Yeter ki kalpler, gönüller özürlü olmasın, yeter ki insana bakışımız, insanı ele alışımız özürlü olmasın, yeter ki demokrasimiz özürlü olmasın… Eğer bunu sağlarsak, inanın o zaman her türlü özrü de, her türlü engeli de aşarız. Dünya Engelliler Günü’nün özürlüler konusundaki bilinç ve hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyor, bu vesileyle tüm engelli vatandaşlarımızın gününü tebrik ediyorum.

Murat ALPARSLAN
AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANI

 

Paylaş :