Murat ALPARSLAN
Murat ALPARSLAN Özgeçmiş www.muratalparslan.com
tümü

VİDEO GALERİ

tümü

FOTO GALERİ

 
img_0340 buyuksehir_iftar-2 img_0341 aralik_il_danisma-5 13 img_8170
AK Parti Altındağ İlçe Kongresi yapıldı 30 Ocak 2012

AK Parti Altındağ İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi, Doğantepe Kültür Merkezi’nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarından Salih Kapusuz ve Haluk İpek, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti Ankara Milletvekillerinden Tülay Selamoğlu, Nurdan Şanlı ve Seyit Sertçelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, AK Parti İlçe Başkanları, İl Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Kongre divan heyetinin seçilmesiyle başladı. Divan Başkanlığına AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Nazif Ercan, Divan Üyeliklerine de AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyelerinden Abdullah Gündoğdu, Gülten Conker, Leyla Arık seçildi.

Kongrede, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Halit Çakmak, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, birer konuşma yaptılar

“AK PARTİ BİR DÜNYA MARKASI”

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti İl ve İlçe teşkilatlarının başarılarına değinerek, “Ayinesi iştir kişinin fazla lafa bakılmaz” ifadelerini kullandı. Soğuk ve karlı bir Ankara gününde salonun tamamının dolu olduğunu belirten Alparslan, bunu AK Parti’nin başarısı olarak yorumladı ve AK Parti’nin bir dünya markası olduğunu vurguladı.

Alparslan, ilçe kongrelerinin teşkilatlarda hareketi ve dinamizmi beraberinde getirdiğini söyleyerek, “İlçe kongerelerimizin dörtte üçünü bitirdik. Başarılı bir kongere sürecinden geçiyoruz. AK Parti Ankara İl Başkanlığı olarak bu tür organizasyonlarda görüyoruz ki kongereler hereketi ve dininizmi de beraberinde getiriyor. Yeniden yapılanmanın, heyecanın ve çalışma şevkinin derinleştiği yerler oluyor.” diye konuştu.

“TÜRK HALKININ EN ÇOK SEVDİĞİ İSİM BAŞBAKAN ERDOĞAN”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek de AK Parti’nin 10 yıllık başarısında herkesin payı bulunduğunu vurgulayarak, “Ama başarının sırrı sevgidedir” dedi.

Türkiye tarihinde Turgut Özal, Adnan Menderes, Gazi Osman Paşa gibi halkın çok sevdiği şahsiyetler bulunduğuna dikkat çeken İpek, günümüzde Türk halkının en çok sevdiği ismin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

“ALTINDAĞ’A 2 YILDA 1 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPILACAK”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek de 2 yıl içinde Altındağ’a 1 katrilyon liralık yatırım yapacaklarını söyleyerek Altındağ projelerini anlattı. Altındağ’ın, Ankara’nın merkezi olduğunu belirten Gökçek, gecekonduların yıkılarak Ulus’ta kentsel dönüşüm projeleri yapılacağını kaydetti.

‘Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi’ ile bölgeye, sinema ve müzelerin yapılacağı belirten Gökçek, Ulus-Kızılay hattı üzerinde ihtiyacı karşılayacak bir cami olmadığını, Ulus’ta 9 bin metre karelik bir alana cami ve meydan yaptırılacağını bildirdi. Başkentin ana giriş yollarına kapı yapılacağını kaydeden Gökçek, “Biz Ankara’nın 5 girişine 5 tane kapı yapıyoruz. Bu kapıların şu anda siparişlerini verdik. İhalesi bitmek üzere. Bunlardan bir tanesini de Samsun Yolu’na koyacağız. Tamamen Selçuklu ve Osmanlı mimarisi özelliğinde dev kapılar. Bunlar Ankara’ya ayrı bir hava verecek” dedi.

Kongre sonunda yapılan oylamada, AK Parti Altındağ İlçe Başkanlığı’na Ahmet Karaca seçilirken, eski İlçe Başkanı Halit Çakmak, görevini yeni ilçe başkanına devretti.

 

Paylaş :