Murat ALPARSLAN
Murat ALPARSLAN Özgeçmiş www.muratalparslan.com
tümü

VİDEO GALERİ

tümü

FOTO GALERİ

 
yerel_yonetimler_danisma-20 ab_sergisi-13 engelliler_spor_soleni-16 img_6737 alparslan_il_yonetim_toplanti-5 img_0057
AK Parti Ankara’dan Dünya Engelliler Günü etkinliği 05 Aralık 2011

AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir program düzenlendi. Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen programa, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, AK Parti Ankara Milletvekillerinden, Tülay Selamoğlu, Nurdan Şanlı, Ülker Güzel ve Seyit Sertçelik, AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kara, İl Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda engelli ile aileleri katıldı.

Programda, Avrupa Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonasında birinci olan, bedensel engelli sporcu Beytullah Eroğlu’na, Dünya Engelliler Günü Engellisi ödülü verildi. Eroğlu’na ödülünü AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan takdim etti.

Programda konuşan AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Cumhuriyet tarihi boyunca engellilerle ilgili ilk kanunun AK Parti İktidarı döneminde çıktığını belirterek, “Özürlüler Kanunu ile hem engellilerin sorunlarına kapsamlı çözümler üretildi hem de toplumda engellilerle ilgili duyarlılığın artması sağlandı.” diye konuştu.

Asıl engelin demokrasiye vesayet kurumlarıyla müdahale edenlerde olduğunu kaydeden Alparslan, “Pek çok engelimiz var. Fakat asıl engel, millet iradesiyle arasına engel koyanlardaki engeldir. Asıl engel, demokrasiye bir takım vesayet kurumları üzerinden müdahale etmek isteyenlerin engelidir. Şükürler olsun bizim hiçbir engelimiz, özrümüz yoktur. Bizim dostluğumuz, bizim kardeşliğimiz, bizim beraberliğimiz sağlam olduktan sonra her türlü engeli de hep birlikte aşacağız inşallah. Gözlerinizdeki ışığın hiç sönmemesini diliyor, Dünya Engelliler Gününüzü kutluyorum.” dedi.

Programda 18 adet tekerlekli sandalye, 300 adet yengeç ve programa katılan tüm engellilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. AK Parti hükümetinin göreve geldiği günden itibaren engelliler için gerçekleştirilen icraatlar sinevizyon gösterisiyle sunuldu. Engellilerden oluşan mehter takımı ve folklor takımı hünerlerini sergiledi. Engelli müzik grubu da şölende konser verdi.

 

Paylaş :