Murat ALPARSLAN
Murat ALPARSLAN Özgeçmiş www.muratalparslan.com
tümü

VİDEO GALERİ

tümü

FOTO GALERİ

 
kis_sohbetleri-3 yerel_yonetimler_danisma-16 img_5007 img_1238 mamak_iftar-4 11.11.2011'de 111 Yeni Tesis açılışı
Ekim ayı İl Danışma Meclisi toplandı! 08 Kasım 2010

Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl Başkanlığı aylık olağan “İl Danışma Meclisi” hafta sonu AK Parti Genel Merkez konferans salonunda yapıldı. Toplantıya İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Salih Kapusuz ve Ankara İl koordinatörü Abdullah Cantimur katıldı.

Açılış konuşması yapmak üzere kürsüye gelen İl Başkanımız Sn. Murat Alparslan, Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gelen teşkilat mensuplarını selamlayarak konuşmasına başladıktan sonra AK Parti teşkilatları olarak yeni bir dönemi idrak ettiklerini ifade etti. Referandum sonrası yapılan ilk İl Danışma Meclisi olması hasebiyle teşkilat mensuplarını referandum sürecinde göstermiş oldukları gayretten ötürü bir kez daha tebrik eden Alparslan, referandum sürecinin AK Parti’nin Ankara’daki yükselişini göstermesi bakımından önemli bir gösterge olduğunu vurguladı.

Referandumda elde edilen sonucun, il teşkilatından ilçe teşkilatlarına, belde teşkilatlarından mahalle ve köy sandık kurullarına kadar bütün bir teşkilatın gayretlerinin ürünü olduğunu ifade eden Alparslan, Ankara olarak elde ettikleri başarının kendileri tarafından asla yeterli bir sonuç olarak görülmeyeceğini söyleyerek, daha büyük başarılara ulaşma konusunda gereken gayreti ortaya koyacaklarının sinyallerini verdi. Bu konudaki en yakın sürecin önümüzdeki Genel Seçim süreci olduğunu belirten Alparslan, şimdiden hazırlıklarına başladıkları 2011 Genel Seçimleri’nde daha büyük bir başarıya imza atacaklarının sözünü vererek “Ankara teşkilatları olarak dün vardık, bugün de varız. Yarın da var olacağız. Bunun için de çalışacak, çalışacak ve çalışacağız” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İl Sekreteri Ümit Altuntaş, yaklaşık 3 aydır Ankara İl Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin raporunu resimli slayt gösterisi eşliğinde teşkilat mensuplarıyla paylaştı. (İl Danışma Raporu metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz)

Teşkilat mensuplarının sorularını yanıtlamak üzere protokol konuşmaları bölümünde kürsüye çıkan AK Parti Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekilimiz Sn. Salih Kapusuz, AK Parti döneminde gerçekleştirilen icraatlardan bahsederek başladığı konuşmasına, AK Parti’nin Türkiye’de daha önce görülmemiş yeniliklere imza attığını örneklerle anlatarak devam etti. Kapusuz, daha sonra parti mensupları tarafından sorulan soruları yanıtladı.

Protokol konuşmaları bölümünde kürsüye gelen İçişleri Bakanımız ve Ankara Milletvekilimiz Beşir Atalay, bir önceki konuşmada Salih Kapusuz’un verdiği örneklere bazı eklemeler yaparak özellikle Ankara genelinde yaptıkları icraatlarla ilgili örnekler verdi. Ankara’da yeni açılacak olan Yıldırım Bayezid Üniversitesi ile ilgili bazı bilgiler verdikten sonra Kazan’da yeni açılan ve Türkiye’de bir ilk olan Kazan Lojistik Merkezi’ne yönelik, ayrıntılı bilgiler verdi.

Ankara İl Özel İdaresi ile beraber gerçekleştirilen uyumlu çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Atalay, sadece Ankara’da değil AK Parti döneminde bütün Türkiye’de tarihin en büyük gelişmelerinin yaşandığını ifade etti. Aynı zamanda AK Parti’nin en güçlü dönemini yaşadığını belirten Atalay, bu dönemde toleransın yaygınlaştığını, daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük ve daha fazla insan hakları standartları yakalandığını ifade ederek konuşmasını noktaladı.

Kapanış konuşması yapmak üzere kürsüye tekrar gelen İl Başkanımız Sn. Murat Alparslan, İl Danışma Meclisi’ne katılan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ettikten sonra “İşimiz hizmet, gücümüz millet, görevimiz gayret” düsturuyla, partililerimizin gayretlerini artırarak sürdürmeleri temennisinde bulunarak toplantıyı bitirdi.

Paylaş :